0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

خلاصه رایگان

از {{model.count}}

کتاب راه مرد برتر

نوشته: دیوید دیِدا

دسته بندی: کتاب های توسعه فردی کتاب های سبک زندگی

کتاب راه مرد برتر درباره مهم‌ترین مسائل زندگی مردها مثل شغلشون، خانواده و روابط عاطفی اون‌ها حرف می‌زنه و راه‌حل‌های ساده‌ای ارائه می‌کنه تا مردها بتونن علاوه بر لذت بردن از زندگی روزمره، در راستای بهبود و توسعه فردی خودشون هم قدم بردارن.

خلاصه متنی رایگان کتاب راه مرد برتر

برای خیلی از آقایون داشتن رابطه با خانم‌ها مثل یه معمای سخت و حتی ترسناک می‌مونه

که ممکنه خیلی وقتا توی خلوت خودشون بهش فک کنن اما هیچ وقت نتونن از پسش بر بیان. هر سری که یه خانمی رو می‌بینن که ازش خوششون میاد، این معما مثل یه هیولا جلوشون ظاهر می‌شه و حتی برای دادن یه سلام ساده چنان استرسی می‌گیرن که قیافه‌شون مثل بچه‌ها تابلو می‌شه. خیلی از اقایون هم از این مرحله رد می‌شن اما وقتی وارد رابطه می‌شن همون هیولاعه به شکل یه سری مشکلات میاد سراغشون و رابطه‌شون رو با یه «نمی‌دونم اصلا چی‌ شد» تموم می‌کنه. 

دیوید دیدا کتاب «راه مرد برتر» رو برای  همین آقایون نوشته. پس اگه جزو این دسته هستید نصیحت‌های این کتاب رو به سادگی نادیده نگیرید. 

هدف شما، باید نسبت به رابطه‌ای که به سمتش می‌رید اولویت داشته باشه. اگه خانمی دور و اطرافش پر از انواع و اقسام آقایونه ولی شما رو انتخاب کنه، احتمالا علتش اینه که شما توی زندگیتون هدفی دارید یا یه جور مسیری رو دارید می‌رید که برای اون خانم جذابه.

خب، حالا قراره چی بشه؟ شما با این خانم وارد یه رابطه خواهید شد. اون وقت (گوینده با حالت خنده بگه بد نیست) می‌خوای پاشی بری باشگاه به تمرینت برسی یا یه کاری داری که عادت داری انجامش بدی ولی به جاش تصمیم می‌گیری بشینی کنار اون و بهش بگی: 

می‌دونی، تو زیباترین دختر روی زمینی! من می‌خواستم برم فلان کار رو انجام بدم اما چون تو رو بیشتر از همه چیز توی این دنیا دوست دارم ترجیح دادم که کنار تو بمونم. 


بعدش چی ‌می‌شه؟

اون بهت نگاه می‌کنه و می‌گه؟

جدی؟ واقعا خیلی ممنون. خیلی قشنگ بود.

بعد هم جذابیتت براش از بین می‌ره و ترکت می‌کنه! 

نمی دونم مثال خوبی باشه یا نه ولی می‌تونی خودت رو یه ترن شهر بازی در نظر بگیری. اون دختره وارد شهربازی می‌شه و بین همه ترن‌هایی که می‌بینه تو رو انتخاب می‌کنه و با خودش می‌گه:

واو، این مسیر قطعا از بقیه خیلی فان‌تر خواهد بود. 

اون میاد، سوار می‌شه، کمربندش رو می‌بنده. ولی به جای اینکه یه مسیر و سفر هیجان‌انگیز با تو نصیبش بشه تو بر می‌گردی و بهش می‌گی:

می‌دونی چیه؟ نه من ترجیح می‌دم که اینجا کنار تو بشینم. می‌خوام وقتم رو اینجا کنار تو بگذرونم. تو اولویت شماره یک منی. 

و باز دوباره، قراره چی بشه؟ 

جواب خیلی سخت نیست. اون پیاده خواهد شد و دنبال یه ترن هوایی جدید خواهد گشت. باور کن.

هیچ وقت، خانم‌ها رو مجبور نکنید تا تصمیم بگیرن! چون خانم‌ها دوست ندان که تصمیم بگیرن. این موضوع ربطی به این صحبتا که دخترا فلان پسرا فلان نداره. جنس مونث به تصمیم گیری علاقه نداره.

این موقعیت تکراری رو تصور کن که دختری که باهاش رابطه داری سمتت میاد و با کلی ذوق ازت می‌پرسه:

عزیزم کدومش رو امروز بپوشم؟ مشکی یا قرمز رو؟ 

تو این موقعیت اکثر پسرا چیکار می‌کنن؟ 

بعد کلی تته پته و این ور اون شدن:

نمی دونم عزیزم ... هر دو تاش قشنگه ... نمی دونم ... ببین خودت کدوم رو دوست داری

یعنی نمی‌تونی تصمیمبگیری! یادت باشه که اگه توی یه رابطه تو وظایف مردونه رو به عهده داری، این مسولیت تو عه که تصمیم بگیری! و اگه تو این کار رو نکنی یا بخوای این وظیفه رو به طرف مقابلت واگذار کنی مطمئن باش که از خودت نا امیدش می‌کنی.


حالا چرا اصلا اکثر پسرا به این دقت نمی‌کنن یا قدرت تصمیم گیری ندارن؟

اول از همه، انگار که همیشه یه تصمیم درست و یه تصمیم غلط وجود داره. باور کن، اکثر مواقع هیچ تصمیم درست یا غلطی وجود نداره! 

دوم، بی تفاوتی. ببین بی تفاوت نباش و مسولیت رو روی جنس مونث توی رابطه‌ت ننداز چون اون همون مسولیت رو کادو می‌کنه و دوباره برات پس می‌فرسته. 

مورد سوم. یادت باشه چیزی که اون می‌خواد چیزی نیست که به زبون میاره. خب تصور کن که با یکی از رفقات برای خرید به یه فروشگاه رفتی. از فروشگاه میای بیرون و می‌فهمی یه چیزی رو یادت رفته. همونجا می‌پرسی:

هی! برگردیم و فلان چیزم بر داریم؟ 

اگه رفیقت بگه:

نه بابا ولش کن، علاف می‌شیم دوباره!

این یعنی که: نه. می‌ریم اونجا و دوباره علاف می‌شیم.

اما حالا اگه با دوست دخترت رفته باشی و همین اتفاق بیوفته و بگی برگردیم و اون  بگه:

نه، خیلی طول می‌کشه بریم تو و دوباره بیایم.

این یعنی که :

آره! من می‌خوام دوباره برگردم اون جا!!

البته ممکن هم هست که واقعا معنی نه بده (خنده) ولی همونقدرم ممکنه معنی آره بده. 

به عنوان یه پسر یا یه مرد توی رابطه، این وظیفه شماست که بفهمید کی آره‌ها معنی آره می‌دن، کی معنی نه! 


حالا این چطوری بدست میاد؟ یعنی چجوری می‌شه به این توانایی رسید؟

خب یکی از راه‌هاش تجربه است. یکی دیگه اینکه انقد باهاش وقت بگذورنی تا بشناسیش، یکی دیگه اینکه خودت رو آموزش بدی و دائم یادبگیری، اما یادت باشه مهم فقط و فقط اینه که  بدونی این مسئولیت تو عه!

حالا یه سری از پسرا یا آقایون سر این عصبانی می‌شن که آصلا یعنی چی؟ چرا خب به زبون ساده به آدم منظورش رو نمی‌گه؟ 

پاسخ این سوالم خیلی سخت نیست. چون جواب ساده و سر راست، اونقدی جذاب نیست. اون اونجوری وجود تو رو به عنوان یه مرد کنار خودش احساس نخواهد کرد. درست مثل اینکه سرت حسابی به کار گرمه و ذهنت مشغوله و اون بی‌هوا میاد توی اتاق و می‌بوستت و تو انرژی مونت اون رو حس می‌کنی اونم از این طریق انرژی مذکر تو رو حس می‌کنه و دوسش داره. 

حالا تصور کن همین قضیه بوسیدن رو اگه مجبور بودی تو بری و بهش بگی (خنده)‌ و اونم بر می‌گشت می‌گفت:

اووو ممنونم که بهم گفتی حالا دقیقا می‌دونم باید چیکار کنم!

اصلا ... دیگه ... اونقدی .... جذاب ... نیست! 

چنتا شد؟‌سه تا؟ چهارمیش اینکه تو مسئول اینی که با هم رشد کنید و به هم نزدیک بشید. یکی از رایج‌ترین مشکلات توی این ماجرا داشتن رابطه جنسیه. خیلی از پسرا وارد یه رابطه می‌شن و بعد می‌فهمن که رابطه جنسیشون بعد از یه مدت دیگه مثل قبل نیست. خب چی شده؟ مثلا می‌گه که ای بابا، اون دیگه مثل قبل سر حال و سر زنده نیست. دیگه اونقدی جذاب نیست و کلی از این حرفا ردیف می‌کنه تا خلاصه همه عیب و ایرادا و تقصیر ها رو گردن دختره بندازه. 


دوباره ماجرا مثل قبل می‌مونه

سوال اینجاست که آیا اصلا وقتی گذاشتی برای اینکه چهارتا کتاب روانشناسی رابطه جنسی بخونی؟ آیا تلاش کردی که ایرادات خودت رو که حتما عه حتما یه سری هاش رو ازش با خبری بر طرف کنی؟‌ آیا برای رابطه جنسی تون تلاش کردی چیزهایی رو پیدا کنی که فضاش رو عوض کنه و حال و هواش رو بهتر کنه؟ 

جواب می‌ده که نه!!! من بشینم کتاب بخونم؟ که چی؟ که یه یارو دیگه اون تو بخواد بهم بگه چطوری رابطه جنسی داشته باشیم؟! برو بابا! این کار اصلا تو شخصیت من نیست. اصلا بهم می‌خوره همچین آدمی باشم؟ چی راجع به من فک کردی؟ تازه جدای از اون من وقت گذاشتم نشستم کلی فیلم آموزشی (حذف: پورن :دی) نگاه کردم، قشنگ واردم که چیکار باید بکنم!

اوکی تو داری الان باز چیکار می‌کنی؟ داری همه تقصیرها رو روی دوش  اون می‌ندازی و هیچ مسئولیتی رو خودت قبول نمی‌کنی. یادت باشه توی یه رابطه مسئولیت اینکه با هم رشد کنید و به هم نزدیک بشید اول از همه به عهده تو عه و تمام کاری که تو باید بکنی اینه که دست اونو بگیری و هدایتش کنی. اگه این کار رو بکنی، اونم دنبال تو میاد و توی این مسیر انقد دیوونه بازی در میاره و کارایی می‌کنه که شاید حتی تصوری هم ازشون نداشته باشی. اون، اون کارها رو می‌کنه ولی تو، به عنوان یه مرد وظیفه داری که دستش رو بگیری و توی مسیر با خودت ببریش. 

دیوید دیدا، جایی توی کتاب «راه مرد برتر» می‌گه:

دوست داشتنی‌ترین زن‌ها اونهایی هستن که بیشتر از بقیه زن‌ها شما رو امتحان می‌کنن. اونا می خوان که شما بهترین ورژن خودتون باشید و بهترین شخصیت خودتون رو داشته باشید. اونا به چیزی کمتر از این راضی نمی‌شن. اونا می‌تونن درون شما رو ببینن، اینکه انسان آزادی هستین، اینکه چه ویژگی‌های خوبی دارین، و هر چیزی کمتر از اون رو پس می‌زنن، و باور کنید که اونا توی این کار واقعا خوب هستن.


خلاصه صوتی کتاب راه مرد برتر

برای دسترسی دائمی به خلاصه صوتی کتاب راه مرد برتر و تمام 365 کتاب‌ (از طریق اپلیکیشن و کانال تلگرام)، کافیه یک بار اشتراک 365 بوک رو دریافت کنید. این کتاب‌ها به شما کمک میکنن در تمام زمینه‌های زندگی، اطلاعات و مهارت کسب کنید و روز به روز پیشرفت کنید.
پیشنهاد ما اینه که از زمان‌های مرده (موقع رانندگی، آشپزی و ...) استفاده کنید و روزی به یک خلاصه کتاب گوش کنید.
راستی، ما برای خلاصه صوتی مجموعه 365 کتاب‌ خودمون، یک مبلغ کوچیک دریافت می‌کنیم که صرف هزینه‌های 365 بوک میشه و به معنای حمایت شما از این پروژه هست.

خلاصه کتاب های مشابه « کتاب راه مرد برتر »

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...