0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

خلاصه رایگان

از {{model.count}}

کتاب الگوها

نوشته: مارک منسن

دسته بندی: کتاب های موفقیت کتاب های رابطه و ازدواج کتاب‌های زن و زنانگی کتاب های روانشناسی

مشکل خیلی از جوونای امروز پیدا کردن یه پارتنر خوب و آدم حسابیه. کسی که هم ظاهرش خوب باشه، هم موقعیت اجتماعی خوبی داشته باشه و هم خوش اخلاق و پولدار باشه!
اما یادمون نره اگه دنبال یه آدم همه چی تموم هستیم، در درجه اول باید خودمونو اصلاح کنیم و بعضی رفتارا رو در خودمون تقویت کنیم. قطعا یه دختر موفق و زیبا به پیشنهاد یه پسر بی هدف و بی برنامه جواب مثبت نمیده. مارک منسون این کتاب رو خطاب به آقایون نوشته و در این کتاب بهشون یاد میده چطور دختر مورد علاقشون رو جذب کنن. پیدا کردن دوست یه هنره که هر کسی نداره و آدما معمولا ناامید از نداشتن یه شریک مناسب در زندگی، همیشه ناراحت و افسرده ان.

خلاصه متنی رایگان کتاب الگوها

مارک منسون میگه نیازی نیست با دروغ و روش های جعلی دختر مورد علاقتون رو جذب کنید، باید از راه درستش وارد بشید، اونوقته که خیلی زود خودتونو کنار آدم مورد علاقتون می بینید.
درسته که مارک منسون در این کتاب مخاطبش رو آقایون در نظر گرفته اما شنیدن این خلاصه کتاب رو به همه شما چه پسر و چه دختر پیشنهاد می کنیم چون قطعا بعد از این خلاصه کتاب دلیل خیلی از رفتارهای پارتنرتون رو متوجه میشید.
--------------------------------
اگه اسم کتاب ‌های "هنر ظریف بیخیالی"و "شاد بودن کافی نیست" به گوشتون خورده باشه قطعا مارک منسون رو می شناسید. این نویسنده آمریکایی ‌با کتاب هنر ظریف بیخیالی مشهور شد و بعد از معروفیش، کتاب الگوها هم به شهرت رسید.
مارک منسون یکی از نویسنده های معروف در حوزه خودیاری به حساب میاد و کتاب هاش مخاطبای زیادی داره همچنین وبلاگ شخصی این نویسنده ماهانه بیشتر از دو ‌میلیون خواننده داره.
بریم که با هم خلاصه این کتاب جذاب رو بشنویم.

حتما شمام آدمایی رو دوروبرتون دیدین و ناخودآگاه حسرت خوردین که چطور اونها تونستن از دختر مورد علاقه شون جواب مثبت بگیرن. در حالیکه شما دائما در روابطتون با شکست مواجه میشید و معمولا اگه رابطه ای هم شروع کنید، خیلی زود رها میشید یا نمی تونید زندگی خوبی داشته باشید. باید واقع بین باشید و خودتون گول نزنید.
شما در درجه اول باید بدونید دخترا جذب چه مردایی میشن؟
جواب این سوال: موقعیت اجتماعیه
خانما به مردایی تمایل دارن که قدرتمند، موفق و محبوب هستن. و اگه این ویژگی ها رو در شما ببینن یک دل نه صد دل عاشق شما میشن. مهم نیست شما تا چه اندازه به معنای واقعی موفق هستین، مهم اینه خودتون رو قدرتمند و موفق نشون بدین. شک نکنید خیلی زود مورد توجه قرار می گیرید. دخترها از مردای ضعیف و شکننده خوششون نمیاد اما جذب مردایی میشن که در زندگی احساس موفقیت دارن.
این رفتار شماست که موقعیت اجتماعی شما رو نشون میده، نه صرفا اسم و رسمتون...
به همین دلیل هم هست که یه آدم معروف، یه بازیگر یا خواننده طرفدارای زیادی داره. اونها با رفتار اجتماعی و موفقیتشون دخترهارو به سمت خودشون جذب می کنن.

دومین موردی که می تونه به شما کمک زیادی کنه قاطع بودنه. شما باید بدونید اگه مدام نظرتون در مورد موضوعای مختلف تغییر بدین و ثبات شخصیتی نداشته باشید نمی تونید در رابطه تون موفق باشید.
داشتن اعتماد به نفس یکی دیگه از نقاط جذابیت محسوب میشه البته اعتماد به نفس واقعی
شما به عنوان یه مرد باید بدونید مدام دنبال تایید دیگران بودن، شما رو در چشم دخترا، بد و زننده جلوه میده و اگه نسبت به خودتون و شرایط تون اعتماد به نفس کافی نداشته باشید خیلی زود رابطه تون از دست میدید و البته کسی هم جذب شما نمیشه.
دخترای باهوش خیلی زود تشخیص میدن که یه نفر چقدر می تونه روی پاهای خودش وایسه و نظر دیگران در انجام کارها واسش مهم نیست. این نکته خیلی اهمیت داره تا وقت بذارید و روی اعتماد به نفستون کار کنید و سعی کنید مسیری رو برید که انتخاب خودتونه نه مدام گوش به حرفای دیگران بدین و اجازه بدین بقیه برای شما تصمیم بگیرن. این موضوع می تونه در انتخاب دختر دلخواه تون تاثیر زیادی داشته باشه. یادتون باشه شما باید روی خودتون و رفتارتون سرمایه گذاری کنید.
منسون بهمون میگه برای جذب دخترای باهوش و موفق باید شکایت و ناله کردن رو کنار بذاریم و نقص های خودمون رو بپذیریم و اصلاحشون کنیم. دخترا از مردایی که مدام در حال غر زدن و شکایت کردن هستن خوششون نمیاد و این موضوع می تونه آسیب زیادی به شما بزنه.
نیازی نیست شما نقص ها و ایراداتتون رو از کسی قایم کنید. برعکس باید صادقانه رفتار کنید و اونهارو به زبون بیارید.
شک نکنید دخترا جذب صمیمیت و صداقت شما میشن اما یادتون باشه این مسائل رو طوری مطرح نکنید تا بر علیه خودتون استفاده بشه. اگه به خودتون باور دارید و از نظرتون رفتارتون درسته و با کسی مواجه شدید که شما رو زیر سوال میبره خیلی با اعتماد به نفس و راحت بیان کنید که برام مهم نیست در مورد چه فکری می کنی من این هستم و مشکلی با خودم ندارم. به خودتون ایمان داشته باشید و اجازه ندین اطرافیان خیلی راحت شمارو زیر سوال ببرن.
البته گاهی لازمه تا حقیقت وجودی خودتون رو بیان کنید.
یه مثال می زنیم تا کمی بهتر با این موارد آشنا بشید
تصور کنید شما از دختری خوشتون اومده و قراره پیش قدم بشید و باهاش صحبت کنید و استرس زیادی دارید و این استرس روی شما و رفتارتون تاثیرگذاره.
بخشی از افراد جامعه احساس می کنن اگه این مساله رو با دختر مطرح کنن یک ضعف محسوب میشه اما منسون این دیدگاه رو رد می کنه و اینطور میگه: گاهی جامعه بعضی رفتارها رو نشونه آسیب پذیری میدونه اما شما با این کار قدرت خودتون رو از دست نمیدید. خیلی راحت پیش قدم بشید و در طول صحبت کردن بگید که استرس زیادی دارید اما چون از اون دختر خوشتون اومده با وجود استرس برای آشنایی قدم برداشتید. چون اگه این عصبی بودن و استرس خودتون رو پنهان کنید برداشتی که طرف مقابل داره احتمالا اینه که شما اعتماد به نفس کافی برای صحبت کردن ندارید.
یکی دیگه از عواملی که در اعتماد به نفس واقعی نقش داره، تعیین حد و مرز. اگه معیارها و استانداردهای شما واضح و مشخص باشه خیلی راحت می تونید از دیگران دل بکنید و خودتون رو وارد یه رابطه سمی نکنید.
اینکه شما بدونید قراره چه آدمی رو برای زندگیتون انتخاب کنید قطعا کمک زیادی بهتون می کنه. و از طرفی اعتماد به نفس شمارو بالا میبره.
----------------------------------------
مورد بعدی که می تونه شمارو حسابی جذاب کنه ثبات نظرتونه.
فرض کنید شما در رابطه ای که هستید مدام با نظرات پارتنرتون موافقت می کنید چون دوست ندارید اون از دستتون ناراحت بشه  و از طرفی فکر می کنید با این رفتار شمارو بیشتر دوست داره. اما سخت در اشتباهید
این رفتار شما، خیلی زود اون رو خسته و دلزده می کنه.
برای اینکه بهتر بتونید خانمای اطرافتون رو بشناسید با این سه دسته آشنا بشید.
دسته اول زنان پذیرا، دسته دوم خنثی و دسته سوم غیرپذیرا
دسته آخر، زنای غیرقابل پذیرش فقط وقت شمارو تلف می کنن.
زنای خنثی خیلی سریع یا پذیرا میشن یا غیر پذیرا. در برخورد با این دسته از دخترا شما یه فرصت دارید که بتونید اون رو پذیرا کنید و اگه اشتباه کنید راه جبرانی وجود نداره. شما می تونید راه هایی رو استفاده کنید تا شرایط به نفع شما پیش بره. می تونید با گفتن جمله های عاشقانه یا درخواست برای بیرون رفتن، نظرش به سمت خودتون جلب کنید. شما باید یکاری انجام بدین در غیر این صورت خیلی سریع اون رو از دست میدین.
شما با رفتاراتون اون رو وادار به تصمیم گیری می کنید و بهتره که از این فرصت استفاده کنید چون احتمال اینکه اون شمارو بپذیره وجود داره. اما دسته اول . اونها از قبل جذب شما شدن و پذیرای شما هستن.
اونها ممکنه خودشون به شما نزدیک بشن، باهاتون ارتباط بگیرن و یا حتی پیش قدم بشن اما در برخورد با اینه دسته باید مراقب باشید چون ممکنه هر رفتار نسنجیده ی شما دردسرساز بشه.
نکته کلیدی برای ارتباط بهتر و سریع تر با دختر مورد علاقه تون اینه که شما رفتار و احساس اون فرد رو بسنجید و در همون راستا قدم بردارید. قطعا اگه شما سبک زندگی بهتری داشته باشید و موقعیت اجتماعی تون رو به یه ثباتی برسونید و ظاهر مناسبی داشته باشید، درصد دخترایی که از شما استقبال می کنن خیلی زود افزایش پیدا می کنه.
نکته بعدی که نویسنده در موردش صحبت می کنه طرد شدنه و البته خیلی مهمه و می تونه پذیرش شمارو بالا ببره. این توهم که شما به هر دختری پیشنهاد بدید سریع قبول می کنه رو از ذهن تون بیرون کنید و بدونید گاهی دخترای اطرافتون شمارو طرد می کنن و اولین قدم برای غلبه بر طرد شدن اینه که بپذیرید طرد خواهید شد. گاهی شرایطی وجود داره که خارج از کنترل شماست و شما هیچ نقشی در اونها ندارید.
همونطور که شما ملاک و معیارهای خودتون رو دارید قطعا دختری که جذبش شدید هم استانداردهایی برای خودش داره و ممکنه جواب منفی به شما بده. شما نیازی نیست خودتون رو شبیه خواسته های فرد مورد علاقتون کنید چون در اون صورت نه اون دختر رو در آینده کنار خودتون دارید نه می تونید با آدمای دیگه ارتباط بگیرید. و میشه حکایت کلاغی که می‌ خواست راه رفتن کبک رو یاد بگیره، راه رفتن خودش رو هم فراموش کرد.
البته گفتن این نکته ام واجبه که اگه در برخورد اول طرد شدین یک سری موارد رو در نظر بگیرید.
اینکه شاید اون دختر با فرد دیگه ای در رابطه اس و یا ممکنه در اون زمان شرایط روحی خوبی نداشته یا حتی در محل کارش به مشکل خورده باشه. پس اگه قبل از طرد شدن به این پذیرش برسید خیلی راحتتر کنار میاید و البته بدونید بعضی اتفاقا بیرونی هستن و خارج از کنترل ماست. پس نیازی نیست ما خودمون رو مقصر بدونیم.
طرد شدن های موردی مساله ساز نیست اما اگه شما مدام طرد شدن رو تجربه می کنید باید به فکر باشید این مساله طبیعی نیست. نویسنده میگه اگه هربار که به فردی نزدیک میشید طرد شدن رو تجربه می کنید احتمالا شما آدم واقع بینی نیستین و نسبت به شرایط و احساسات و نیازهای خودتون آگاهی ندارید.
اگه شما موقعیت اجتماعی خوبی ندارید اما سمت آدمایی میرید که موفقن و جایگاه خوبی در جامعه دارن قطعا هربار طرد شدن رو تجربه می کنید. اگه به ظاهرتون اهمیتی نمیدین اما دنبال دخترای زیبا هستین بدونید که طرد شدن نصیب شما میشه. طرد شدن های موردی چیزی از ارزش های شما کم نمی کنه اما اگه مدام این تجربه رو دارید بهتره دلایلش رو بررسی کنید و مسیرتون رو تغییر بدین.
---=============================
اگه موفقیت رو با زنان به روش درست تعریف نکنید، سال ها تلاش خودتون رو هدر میدید.
برای داشتن روابط بهتر در درجه اول روی پیشرفت و موفقیت خودتون وقت بذارید و اخلاق ها و رفتارهای خودتون رو بشناسید و بدونید دنبال چه آدمی هستین. خودتون رو با آدمای سطحی سرگرم نکنید و دنبال آدم خودتون باشید. شما فرصت یکبار زندگی کردن رو دارید پس بهتره خودتون رو درگیر حاشیه نکنید و سعی کنید روی مسائل مهم متمرکز بشید.
مارک منسون در این کتاب سه اصل اساسی رو بیان می کنه که تا حد زیاد کمکمون می کنه حقیقت خودمون رو پیدا کنیم و اعتماد به نفسمون رو بالا ببریم. 1- زندگی صادقانه 2- اقدام صادقانه 3 - ارتباط صادقانه
صداقت همیشه و برای همه جذابه. شما وقتی فردی رو می بینید که صادقانه باهاتون صحبت می کنه براتون جذابیت زیادی داره. پس خودتون هم سعی کنید یه زندگی صادقانه داشته باشید و رابطه رو با دروغ پیش نبرید.
اصل دوم میگه بر ترس و اضطرابتون غلبه کنید و با صداقت وارد یه رابطه بشید و از روز اول بنای یک رابطه رو با دروغ نچینید. به احساسات خودتون مسلط باشید و هیجانی رفتار نکنید.
البته باید با خودتون هم صادق باشید. از خودتون بپرسید: من میخوام با چه زنایی ملاقات کنم و چه نوع رابطه ای رو میخوام؟ باید با خودتون روراست باشید. آدمی که اهل ورزشه قطعا دوست داره با فردی در رابطه باشه که ورزش رو دوست داره پس خودتون رو گول نزنید و وقت خودتون رو تلف نکنید. شناخت علایق خودتون و طرف مقابلتون در پیدا کردن مسیر بهتر کمک زیادی می کنه و این شناخت رو دست کم نگیرید. سن، ظاهر، پول .... همه اینها مهم هستن و اگه کسی به شما میگه اینا اهمیتی ندارن به شما دروغ گفته. اگه دنبال یه پارتنر زیبا و با ظاهر خوب هستین باید حواستون به ظاهر خودتون باشه و اگه دوست دارید با زنی باشید که وضع مالی خوبی داره خودتون هم باید تلاش کنید. شاید همه پذیرای شما نباشن، اما زنان زیادی هستن که جذب رفتار و ظاهر شما میشن پس مهمه که شما سمت چه دخترایی میرید.
منسون راهکارهایی برای جذاب تر به نظر رسیدن داره. ارتباط چشم قوی برقرار کنید. لباس های مناسب شخصیت تون بپوشید. ذوق هنری داشته باشید و چیزای جدید رو امتحان کنید. ورزش کنید و با اعتماد به نفس صحبت کنید و صاحب نظر باشید و در مورد مسائل مختلف نظر خودتون رو داشته باشید  و البته ذهن تون رو هم مثبت نگه دارید. اگه دائما تصورتون این باشه که زن ها غیرقابل اعتماد هستن، تنها زنان غیرقابل اعتماد رو جذب می کنید اما اگه دیدتون به اونها مثبت باشه صاحب زنی قابل اعتماد خواهید شد.
پس سعی کنید برای جذب دختر رویاهاتون اول از خودتون شروع کنید. اگه در رابطه با این مساله مشکل دارید بهتره به یک مشاور مراجعه کنید و از یه فرد متخصص کمک بخواید.


خلاصه صوتی کتاب الگوها

برای دسترسی دائمی به خلاصه صوتی کتاب الگوها و تمام 365 کتاب‌ (از طریق اپلیکیشن و کانال تلگرام)، کافیه یک بار اشتراک 365 بوک رو دریافت کنید. این کتاب‌ها به شما کمک میکنن در تمام زمینه‌های زندگی، اطلاعات و مهارت کسب کنید و روز به روز پیشرفت کنید.
پیشنهاد ما اینه که از زمان‌های مرده (موقع رانندگی، آشپزی و ...) استفاده کنید و روزی به یک خلاصه کتاب گوش کنید.
راستی، ما برای خلاصه صوتی مجموعه 365 کتاب‌ خودمون، یک مبلغ کوچیک دریافت می‌کنیم که صرف هزینه‌های 365 بوک میشه و به معنای حمایت شما از این پروژه هست.

خلاصه کتاب های مشابه « کتاب الگوها »

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...