0
{{item.title}} {{item.subtitle}}
{{item.total|number}} تومان
حذف
سبد خرید شما خالی است.

خلاصه رایگان

از {{model.count}}

کتاب حافظه نامحدود

نوشته: کوین هورسلی

دسته بندی: کتاب های بهره‌وری کتاب های توسعه فردی کتاب های روانشناسی

اگه می‌خواین از قدرت و ظرفیت حافظه‌تون بیشترین استفاده رو بکنین، ‌این خلاصه صوتی مناسب شماست! کوین هورسلی توی این کتاب کلی راهکار برای یادگیری سریع، به یادآوردن سریع و تقویت حافظه ارائه می‌ده که پیشنهاد می‌کنیم از دستشون ندین.

خلاصه متنی رایگان کتاب حافظه نامحدود

خلاصه کتاب حافظه نامحدود نوشته کوین هرسلی؛ کتابی که زندگی بسیاری از آدم‌ها را عوض کرده است

قدرت حافظه و توانایی به‌خاطر آوردن، ویژگی مشترک بین آدم‌هاست. این ویژگی معیاری  برای طبقه‌بندی ادم ها محسوب میشه، چون که ظرفیت حافظه افراد مختلف با هم متفاوته. اما واقعا حافظه خارج از کنترل آدماس و کاملا ذاتیه؟ واقعا بعضی از ادما حافظه‌شون خوبه و بعضیا نه؟ جواب این سؤالارو می‌تونیم توی کتاب حافظه نامحدود اثر کوین هورسلی پیدا کنیم‌. 

اگه یه مشکل حقوقی داشتید کدوم وکیلو انتخاب میکردید؟ یکی که میتونه تمام جزئیات پروندتو راحت یادش باشه یا کسی که همه چیزو یادش بره و مجبورباشه هی بره تبصره هارو توی گوگل سرچ کنه؟

اگه باید جراحی انجام بدید، یکیو انتخاب میکنید که همش باید از رو آیپدش چک کنه داره چیکار میکنه، یا اونی که به کارش وارده؟

بنظرت وقتی دارید به سخنرانی گوش میدید، حرفای اونی که هی برگشو چک میکنه جذاب تره، یا اونیکه به متنش مسلطه؟

بدون توجه به شغلی که دارید، داشتن یه حافظه قوی باعث میشه از دید جامعه، آدم شایسته تری باشید‌.

بعد از خوندن کتاب حافظه نامحدود، نوشته کوین هرسلی، متوجه میشین که داشتن یه حافظه قوی یک استعداد ذاتی نیست و میتونید راحت به دستش بیارید.


کوین هرسلی میگه که حافظه چیزی نیست که یه شبه اتفاق بیوفته، و باید برای به دست اوردنش تلاش کرد‌‌

شما خالق حافظه خودتون هستید. بزرگترین راز داشتن یه حافظه قوی اینه که میتونین خاطراتتون رو برای همیشه، زنده به یاد بیارید.

کوین هرسلی نویسنده این کتاب، فکر میکرد که حافظه خوبی نداره، پس اومد از قدرت تخیل خودش برای تقویت حافظه‌ش استفاده کرد.

استاد های تقویت حافظه دوتا روش اصلی دارن که نویسنده تو این کتاب معرفیشون کرده. ما میتونیم از این روش ها برای بخاطر اوردن لیست خریدمون یا داستان ها و خاطرات استفاده کنیم. این دو روش، روش دیدن و قرار دادنه. برای بیاد اوردن هرچیزی ما نیاز داریم که اول ببینیمش. 

با دیدن هرچیزی ما میایم یکسری اطلاعات رو بصورت زنده وارد مغز خودمون میکنیم، مثل این میمونه که یه پاورپوینت رو ببینیم و تو ذهن خودمون تبدیلش کنیم به یه مرکز تفریح. کلمه دیدن توی زبان انگلیسی SEE (S.E.E) نوشته میشه که مخفف کلمه های Scent به معنی احساس کردن، Exaggerate به معنی اغراق کردن و Energize به معنی انرژی دادن هست.


وقتی که با یکسری اطلاعات جدید روبرو میشید و میخواید اونارو کاملا تو حافظتون ثبت کنید

 بیاید این اطلاعات رو با یکسری تجربه های احساسی برای خودتون توضیح بدید، مثلا اگر میخواید اسم و فامیلی نویسنده کتاب حافظه نامحدود رو بیاد بیارید و تو ذهنتون ثبت کنید بیاید به معنی کلمه Horsely فکر کنید، Horsely میتونه برای شما یادآور کلمه‌ی اسب باشه که شما میتونید این اسب رو لمس کنید، بو کنید و صداشو بشنوید.

 برای اینکه بهتر این تصویر تو ذهنتون بمونه بیاید تو تصویری که تو ذهنتون ایجاد کردید اغراق کنید، مثلا اسبی که تو ذهنتون وجود داره رو صورتی فرض کنید و خیلی از اندازه واقعیش بزرگتر فرضش کنین. حالا تصور اینکه یه اسب صورتی خیلی بزرگ داشته باشیم خیلی بامزه‌س پس باعث میشه که یه تصویر کاملا غیر منطقی و غیر واقعی تو ذهنتون ایجاد بشه و باعث بشه که این اطلاعات خیلی بهتر تو ذهنتون قرار بگیره.

 قدم بعدی اینه که بیاین به این تصویر مضحک و افراطی که تو ذهنتون ایجاد کردید انرژی بدید، زنده‌ش کنید و تصویر ثابت اسب صورتی رو به تصویر متحرک و زنده تبدیل کنید. پس با این روش ما اومدیم کلمه Horsely رو با استفاده از روش SEE (اس ای ای) تو حافظمون ثبت کردیم.


نویسنده کتاب میگه که من زمانی که میخواستم در مورد یکسری داروی عصبی سخنرانی کنم

این ها دارو هایی بودن که طول درمان و استفادشون پنج سال بود و باید در طول این پنج سال با یه مقدار کاملا مشخص استفاده میشدن و این کاری بود که مغز به طور طبیعی اونارو انجام میداد. اولین ماده شیمیایی که من معرفی کردم دوپامین بود. وقتی که دوپامین تو مغز وجود داره فرد احساس خوشحالی و هیجان میکنه. 

یکی از چیز هایی که باعث میشه بطور کاملا موقت دوپامین تو مغز بیشتر بشه مصرف کوکائین هست و من برای تاثیر کوکائین که باعث میشه دوپامین تو مغز افزایش پیدا کنه اومدم یکسری کلمه هارو انتخاب کردم که کاملا شبیهشونه. یکی از کلمه ها برگرفته از دوپی تو انیمیشن سفید برفی بود که داره یه قوطی خیلی بزرگ از کوکا کولا رو میخوره، چرا؟ چونکه دوپی شبیه به کلمه دوپامین هس و کوکا کولا شبیه به کلمه کوکائین.

ماده شیمیایی بعدی سرتونین بود که باعث شادی و اعتماد به نفس زیاد میشه که اکثر مواقع تو دارو های ضدافسردگی مثل پروزاک، سرتونین وجود داره. من برای اینکه مخاطبم کلمه سرتونین و قرص پروزاک رو یادش بمونه اومدم گفتم که سارا سیلورمن در حالی که کنار زک افران نشسته و دارن برنامه اجرا میکنن رو تصور کنیم.

ماده شیمیایی بعدی نوراپی نفرین بود که به شما کمک میکنه تمرکز و توجهتون بره بالا. داروی مرتبط با نوراپی نفرین، ریدلین هس.


و اخرین ماده شیمیایی  ما اکسی توسین بود. این مواد توی مواد مخدر افیون مانند که باعث کاهش درد میشن وجود داره

 تصاویر خنده داری که میومدیم با مثال زدن این ماده های شیمیایی عصبی بکار میبردیم، باعث شد که مخاطب های این انجمن دارویی این مواد رو بهتر تو ذهنشون ثبت کنن.

 چیزی که باعث میشه ما این پنج مواد شیمیایی رو تو ذهنمون نگه داریم اینه که تو ذهنمون کجا قرارشون میدیم. مثل اون فهرست طولانی مواد غذایی که ما میخواستیم بخریم میایم اینارو داخل یه جایی تو ذهنمون قرار میدیم، مثلا ما میتونیم این مواد رو جایی قرار بدیم که تو ذهنمون ثابته و به اون مکان ما علاقه‌مندیم. 

مثلا خونتون رو تصور کنین، دقیقا میتونین تک تک اتاق های خونتون و جاهای خونتون رو تصور کنین. مثال هایی که زدیم مثل دوپی و قوطی نوشابه کوکاکولا رو تو یکی از قسمت های خونمون بزاریم و هرچقدر که جلوتر میریم مثال هایی که برا خودمون زدیم رو جاهای مختلف از خونمون قرار بدیم. 

کوین هرسلی میگه که  ذهن ما مثل یه کاغذ و تصاویر و تجربه هامون مثل جوهری هستن که کاغذ زندگی مارو پر میکنن. هیچ محدودیتی برای کاغذ ذهن شما وجود نداره و پر نمیشه. حافظه یه مهارته و یه استعداد خدادادی نیست. این کتاب به شما کمک میکنه که حافظتون رو تقویت کنین و به شما کمک میکنه که هر نوع کنفرانسی رو با اعتماد به نفس کامل انجام بدید.

 ممنون که مارو برای شنیدن انتخاب کردید.


خلاصه صوتی کتاب حافظه نامحدود

برای دسترسی دائمی به خلاصه صوتی کتاب حافظه نامحدود و تمام 365 کتاب‌ (از طریق اپلیکیشن و کانال تلگرام)، کافیه یک بار اشتراک 365 بوک رو دریافت کنید. این کتاب‌ها به شما کمک میکنن در تمام زمینه‌های زندگی، اطلاعات و مهارت کسب کنید و روز به روز پیشرفت کنید.
پیشنهاد ما اینه که از زمان‌های مرده (موقع رانندگی، آشپزی و ...) استفاده کنید و روزی به یک خلاصه کتاب گوش کنید.
راستی، ما برای خلاصه صوتی مجموعه 365 کتاب‌ خودمون، یک مبلغ کوچیک دریافت می‌کنیم که صرف هزینه‌های 365 بوک میشه و به معنای حمایت شما از این پروژه هست.

خلاصه کتاب های مشابه « کتاب حافظه نامحدود »

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...